Rozmiar: 15385 bajtów

baza

opis schroniska

historia anegdoty i dźwięki Nowości na stronie
galerie autorskie Zdjęcia z Sylwestra tapety chałupa zimą wasze zdjęcia
jak dojść jak dojechać co można robić co wziąć FAQ
powrót gospodarz stowarzyszenie sznurki adresy, księga, chat

Opis schroniska

Schronisko to drewniana, piętrowa chata o pięknym spadzistym dachu. Na parterze stoi serce chałupy czyli centralnie położony piec. Od jego frontowej strony znajduje się część kuchenna, zaś za kominem rozłożył się dobry duch schroniska - długi masywny stół, który to wraz z ławami tworzy jadalno - rozrywkową część wnętrza. Na parterze, w prawym skrzydle znajdują się pomieszczenia gospodarzy, łazienka i mała kuchnia, która to czasem jest zupełnie wyłączona z właściwego sobie użytku i w przypadku nadprogramowej liczby turystów zamienia się w tymczasową sypialnię gdzieś od roku w małej kuchni nie ma już pieca ale za to pojawił się kominek. Właściwa sypialnia znajduje się na poddaszu. Jest to pomieszczenie poprzedzielane filarami stropowymi i dwoma kominami, dającymi (szczególnie zimą) miłe ciepło gościom śpiącym na osiemnastu wygodnych materacach.

Plan chaty

Plan chaty jest aktywny, jest na nim kilkanaście obszarów, które można kliknąć by zobaczyć zdjęcie wskazanego miejsca i trzy małe obszary na piecu, po kliknięciu których ściągną się niewielkie pliki z dźwiękami łupkowskiego pieca.

Tu sie pichci To co widać z sieni. Zlewozmywak i nie tylko wyjście piec od strony piekarnika Z tego pieca jajecznica jest super! Szafka kuchenna na której niestety ktoś często zostawia brudne naczynia:-) Tu się je, śpiewa i bawi. kominek Tu widać gdzie suszyć buty i odzież. Kuchnia o świcie, wszyscy śpią. Kuchnia w blasku świec. wieczorny klimat kotly.mp3 - 78 Kb fajerki.mp3 - 92 Kb czajniki.mp3 - 28 Kb


Tu zobaczysz gdzie i na czym się śpi.


Dziękuje Marcie (Królikowi) za wyrysowanie planu chaty.